II Międzyszkolny Recytatorski Konkurs Logopedyczny „Strasna zaba”


21 marca 2018 roku odbył się II Międzyszkolny Recytatorski Konkurs Logopedyczny „Strasna zaba”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pułtusku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów, które uczęszczają na terapię logopedyczną, z  klas 0-II oraz dla sześciolatków z przedszkoli, z placówek oświatowych gminy Pułtusk.

Cele konkursu:
- podniesienie samooceny dzieci , które uczęszczają na terapię logopedyczną,  poprzez stworzenie im okazji do zaprezentowania efektów swojej ciężkiej pracy i bycia docenionym przez rodziców, kolegów, nauczycieli;
- budowanie motywacji do dalszej pracy i ćwiczeń logopedycznych;
- rozwijanie świadomości artykulacyjnej i poczucia celowości terapii;
- budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą;
- rozwijanie zdolności recytatorskich.

Uczestnicy recytują dowolny wiersz z literatury dziecięcej lub logopedyczny wierszyk zawierający nagromadzenie słów z głoskami, nad których prawidłową wymową pracują.

Dzieci, które wzięły udział w konkursie a są objęte terapią logopedyczną w Poradni - były zgłoszone przez logopedów: Anetę Zając, Marzenę Zabielską-Brzoza i Justynę Dudzikowską. W jury zasiadła surdologopeda Poradni – Marzena Borzym.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ufundowała główne nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.
Gratulujemy laureatom i wszystkim dzieciom wspaniałych recytacji, pięknych strojów, odwagi i pięknej wymowy.  Już wkrótce będziecie Mistrzami Języka!Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Pułtusku

ul. 3 Maja 20, 06-100 Pułtusk
tel./faks (23) 692-55-91
sekretariat@ppppultusk.pl
NIP 568-12-51-549
Regon 000-947-449
© Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna | Planer - Responsive Blogger Magazine Theme
Planer theme by Way2themes